ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4572073
*
nr 457 2073
Spegel
Rokokostil, höjd: 135
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2007
kl 17:56:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/3 10:52:01
1
300 kr
14/3 23:31:40
2
350 kr
16/3 20:47:24
3
500 kr
17/3 16:44:10
4
450 kr
17/3 16:44:51
4
550 kr
18/3 12:13:09
3
700 kr
19/3 10:42:12
5
1.000 kr
19/3 11:44:21
6
800 kr
19/3 15:58:31
4
900 kr
19/3 15:59:17
4
1.000 kr
19/3 16:00:15
4
1.100 kr
19/3 16:46:15
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 457 2073
Spegel
Rokokostil, höjd: 135
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/3 10:52:01 | 1 | 300 kr |
14/3 23:31:40 | 2 | 350 kr |
16/3 20:47:24 | 3 | 500 kr |
17/3 16:44:10 | 4 | 450 kr |
17/3 16:44:51 | 4 | 550 kr |
18/3 12:13:09 | 3 | 700 kr |
19/3 10:42:12 | 5 | 1.000 kr |
19/3 11:44:21 | 6 | 800 kr |
19/3 15:58:31 | 4 | 900 kr |
19/3 15:59:17 | 4 | 1.000 kr |
19/3 16:00:15 | 4 | 1.100 kr |
19/3 16:46:15 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02